Будь-які комахи, які проживають в квартирі – неприємність, з якою рано чи пізно стикається будь-хто. Паразити заважають нормальному життю і дуже часто є переносниками досить серйозних хвороб. Найбільш надокучливими і неприємними можна назвати бліх . Незважаючи на те, що ці комахи мають маленький розмір, вони є причиною серйозних проблем, особливо, коли в будинку проживають діти.
На сьогоднішній день на ринку отрут для комах широко представлені різні засоби, які повинні допомогти позбутися від неприємних сусідів. Однак, дуже часто виявляється, що хімічні речовини малоефективні, так як до них у комах швидко виробляється імунітет.
Як блохи потрапляють в будинок
Прийнято вважати, що поява бліх в квартирі або будинку викликано тваринами, які є переносниками цих паразитів. Але не тут-то було, в житло людини блохи можуть потрапити самостійно або від сусідів, які ведуть не самий охайний спосіб життя. Крім того, блоха запросто може зачепитися за ваш одяг на вулиці.
Самі основні місця проживання бліх – це килимове покриття, м’які меблі і місця під плінтусом. Перш ніж приступати до обробки приміщення спеціальними отрутами, необхідно підготуватися. Підготовчі заходи включають наступні етапи:
- обов’язкова прання одягу і постільної білизни при температурі не менше 60 градусів;
- прибирання приміщення пилососом;
- вологе прибирання із застосуванням миючих засобів;
- парова обробка ковдр і подушок.
Нанесення засобів проти бліх проводиться по периметру плінтусів, а так само в ті місця, де дані комахи люблять перебувати. Обробка проводиться до висоти 1-1,5 метрів від рівня підлоги, вище цієї позначки ви бліх ніколи не зустрінете.
Крім хімічних препаратів проти бліх, є ще й досить ефективні народні методи боротьби з даними комахами.
Народні методи
Найпоширенішими і ефективними прийнято вважати:
- Трав’яні настої. Потрібно взяти дві частини полину і по одній частині пижма і евкаліпта. Отриману суміш запарюють окропом і наполягають не менш 12 годин, потім проціджують і за допомогою пульверизатора наносять на килимове покриття, меблі та по периметру плінтусів.
- Соснову тирсу. Позбутися від бліх у домашніх тварин можна за допомогою соснової тирси, вона використовуються і в якості наповнювача для туалету, крім того, тирсою можна наповнити подушку, на якій любить спати ваш вихованець.
- Холод. Як і всі комахи, блохи не люблять холод. Метод хоч і кардинальний, але досить ефективний.
Головне в боротьбі з блохами в квартирі – це комплексний підхід.
Читайте також:
“Де проводиться дезінфекція?”
“Як позбутися від мурах в будинку”