Гризуни – небезпечні шкідники, які не тільки псують продукти харчування, а й переносять небезпечні для людини хвороби (лептоспіроз, токсоплазмоз, тиф, сказ, туберкульоз і ін. Захворювання).
Чинників для появи цих неприємних сусідів зазвичай більш ніж достатньо.
Як миші обирають дім і чи обирають вони?
Поява в будинку, квартирі мишей чи пацюків свідчить про доступні для них харчі. Але, якщо гризуни з’явилися в житлі по сусідству, то можна очікувати міграцію «непрошених гостей» у ваш будинок. Спочатку буде «мишача розвідка», але виявивши вільний доступ до їжі, прийде і вся сім’я гризунів.
Причиною появи мишей і щурів у Вас вдома, також можуть бути перевезення речей або великогабаритних побутових предметів.
Не варто забувати і про різні відходи і сміття. Особливо гостро ця проблема може проявитися під час спеки.
Все, що є або було їстівним, стане буквально приманкою для дрібних гризунів. Якщо в будинку або квартирі миші вільно знаходять собі їжу (крихти на підлозі, неприбрані шматки їжі, корм для домашніх тварин) – житло їм підійде, і вони в короткий час його освоять.
Важливо знати: миші і щури заводяться там, де вони можуть вільно пересуватися, розмножуватися і їх ніхто не турбує. При цьому, слід знати, що ці шкідники не бояться близького сусідства з людиною, не обмежуються першими поверхами будинків і сміливо лізуть вище.
Що, крім їжі, цікавить гризунів?
Ці тварини практично всеїдні і гризуть все, що зустрінеться на їхньому шляху. Щуру не складе особливих труднощів проробити дірку у взутті, перегризти проводи або зіпсувати меблі. Зазвичай страждають паперові вироби (книги, журнали, картини, коробки).
Іноді гризуни просто сточують все підряд, але частіше за все вони переслідують якусь мету, наприклад, облаштування житла і його утеплення. Дуже часто тимчасовим або постійним притулком щурів і мишей стає простір, що знаходиться під підлогою. Таким чином, під удар потрапляє підлогове покриття: лінолеум і паркет.
Постраждати можуть і текстильні вироби: постільна білизна, ковдри, а також одяг. Найприкріше – коли гризуни добираються до нових або улюблених речей. Щоб цього не сталося, потрібно періодично переглядати меблі і простір за ними на предмет наявності шкідників та продуктів їх життєдіяльності. Звіряча живучість в поєднанні з гострим нюхом і високим імунітетом до отрут, ставить людину перед неминучою проблемою: як позбутися від щурів. Боротися з напастю самостійно – це не вихід. Найбільш ефективний спосіб покінчити з гризунами – залучити команду фахівців з дератизації!
Читайте також:
«Підготовка квартири до дезінсекції»
«Де ховаються таргани?»